Po moim ostatnim występie w „Pytaniu na śniadanie” nt Hashimoto, otrzymałam od Was tak wiele zapytań dotyczących Naszej / mojej choroby, że postanowiłam zaktualizować ten wpis i zebrać w nim wszystkie dotychczasowe moje artykuły z rożnych źródeł mówiące o przebiegu mojej choroby. Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie miłe słowa, słowa wsparcia oraz za życzenia zdrowia, bardzo jestem za to wszystko wdzięczna:). Nadal nie mogę uwierzyć, że się odważyłam wystąpić przed kamerami, których się panicznie boję, a tu jeszcze w programie na żywo.
TUTAJ możecie zobaczyć mój występ w tv 🙂 Nie debiut , ale pierwszy raz występ na żywo :).
Mam nadzieję, że moje poniższe artykuły pomogą Wam w ukierunkowaniu swoich poczynań i koniec końców w poprawie samopoczucia oraz zdrowia.
Pamiętajcie jednak, że nie jestem lekarzem, a moja dieta czy suplementacja zostały dopasowane indywidualnie do mnie. Warto każdą suplementację poprzedzić badaniami laboratoryjnymi!
Dbajcie o swoją dietę, o źródła żywności , aktywność fizyczną oraz cykl dobowy. Nie zapominajcie również, że sen i regeneracja są równie ważne jak nasze obowiązki zawodowe/domowe czy treningi. Zachowajcie we wszystkim równowagę. Róbcie badania, obserwujcie się, ale też nie popadajcie w paranoję, tylko żyjcie , pielęgnujcie swoje miłości i spełniajcie swoje pasje. Wszystko wróci do normy, jak i u mnie, tylko wszystko wymaga czasu.
Bądźcie otwarci na wiedzę i miejcie otwarty umysł. I zwróćcie uwagę też na STRES, on często jest winowajcą jeśli chodzi o aktywację naszej choroby. Poniżej we wspomnianej liście artykułów znajdziecie post o tym jak złe emocje mają również destrukcyjny wpływ na nasz organizm.
Jeśli jesteście zdrowi, ale nie robiliście dawno badań/ albo podejrzewacie, że coś ze zdrowiem szwankuje , zachęcam Was do profilaktycznych rutynowych badań i przejście się do dobrego, sprawdzonego lekarza. W końcu robimy co rok przegląd samochodu, a zapominamy często o nas samych. Wiecie, że ważne jest jednak do jakiego mechanika traficie i by sprawdzić wszystkie podstawowe parametry;). Czasami można zaoszczędzić nerwów i czasu idąc z badaniami do lekarza prywatnego. I od razu dodam, są bardzo dobrzy i chętni do pomocy lekarze , tylko trzeba ich poszukać. Nie rzadko musimy zapłacić za ich usługę, ale z mojego doświadczenia, wiem, że jest to tego warte.
Można często za to skorzystać z fajnych promocji w laboratoriach prywatnych, jak np teraz od 8 marca do 31 maja trwa kampania w Diagnostyce „Czy wszystko gra?” .
8 marca rozpocznie się kampania skierowana do kobiet, a jesienią do mężczyzn. Panie w specjalnie obniżonej o ponad 50% cenie będą mogły wykonać pakiet ogólnych badań przesiewowych (OGÓLNIE KOBIECY) lub pakiet specjalistycznych badań genetycznych (SZCZEGÓLNIE KOBIECY), sprawdzający możliwość wystąpienia nowotworów. Kampania wiosenna potrwa do 31 maja, badania z obydwu pakietów będzie można realizować do końca czerwca.
W OGÓLNO KOBIECYM znajdzie się 15 badań profilaktycznych : morfologia krwi, OB, CRP,fibrynogen, D-dimer ilościowo, lipidogram, glukoza, ALT, GGTP, kreatynina, kwas moczowy, magnez, TSH, CA 125, CA 15-3 w specjalnej cenie 99 zł. Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju niektórych chorób cywilizacyjnych np.: cukrzycy i miażdżycy, a także anemii oraz mogą być wskaźnikiem toczącego się stanu zapalnego, zaburzeń elektrolitowych i infekcji. Pozwalają również na ocenę ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia m.in. nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu. W pakiecie znajdują się także biochemiczne badania przesiewowe w kierunku markerów raka piersi, jajnika i jelita grubego oraz badania pomocne w ustaleniu przyczyn ogólnego osłabienia, nerwowości, nadpobudliwości i braku koncentracji.
DIAGNOSTYKA oferuje też w kampanii wiosennej możliwość wykonania panelu badań genetycznych 17 mutacji genów BRCA1, BRCA2 pod kątem ryzyka wystąpienia raka piersi i jajników. Ich wykonanie powinny rozważyć panie, w rodzinach których występowały nowotwory piersi i/ lub jajnika, a także kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą.
LISTA ARTYKUŁÓW O HASHIMOTO (I NIE TYLKO):
1. Najświeższy, gościnny artykuł na Myfitness.pl o Hashimoto: http://myfitness.pl/fitness/56,111333,21499272,sennosc-dodatkowe-kilogramy-problem-z-koncentracja,,1.html
2. Artykuły napisane dla muscle-zone.pl . Jest ich już ok 80 szt 🙂 Znajdziecie je w zakładce „Artykuły”:
- Pierwszy artykuł na świeżo z chorobą : /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/kulturystka-z-haszi-i-niedoczynna-tarczyca/
- Jedzenie przy haszi : /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/jedzenie-dla-sportowca-przy-niedoczynnosci-i-hashimoto/
- Wskazówki, gdy nie ma postępów w leczeniu chorób tarczycy: /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/zanim-stwierdzisz-ze-juz-wszystko-robilas-a-efektow-wciaz-nie-ma-hashimoto/
- Trening przy hashimoto: /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/trening-przy-hashimoto/
- Jak złe emocje mogą wpłynąć na nasze zdrowie: /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/dzien-dobry-piekna/
- Mój przykładowy dzień żywieniowy (początek redukcji) : /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/moj-przykladowy-dzien-1przepis-na-chlebek-dyniowy/
- Podstawowe zasady zdrowego życia : /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/kilka-zasad-zdrowego-zycia-postanowienia-przed-noworoczne/
- Jak liczyć kalorie i ułożyć swoje ” makro” : /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/liczenie-makro-redukcja-masa-part-1/ , /2706fdb92c1ab098d40c666fb74f2bd5/liczenie-makro-part-2/
Dajcie znać jak u Was wygląda trenowanie i żywienie przy Hashimoto. Oczywiście ta choroba u każdego może mieć zupełnie inny przebieg. Nie zapominajmy też , że choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami, a nawet trójkami, dlatego warto się badać.
Dbajcie o siebie.
niech zdrowie będzie z Wami!
Karola
A po bieżące wpisy, informacje , zdjęcia zapraszam Was serdecznie na mojego facebooka oraz Instagrama <3
Poniżej moja obecna forma. Jeszcze nie jest idealnie, ale idzie ku dobremu 🙂