Chciałabym być jak Wonder Woman

jednak na co dzień jestem (staram się byc;)) normalną dziewczyną, która jest architektem wnętrz , studentką dietetyki.. oraz fitness-freakiem :).

“A new journey to be started.
A new promise to be fulfilled.
A new page to be written.
Go forth unto this waiting world with pen in hand, all you young scribes, the open book awaits.
Be creative.
Be adventurous.
Be original.
And above all else, be young.
For youth is your greatest weapon, your greatest tool.
Use it wisely.”
Wonder Woman # 62, by George Perez
the scene where Vanessa Kapatelis graduates and Diana is hugging her Sunday, March 25th, 2007

Są osoby, którym do szczęścia wystarczy bieganie, są tacy, którym szczęście zapewnia zumba, inni wolą trening w domowym zaciszu z Trenerką Polek. Ale to wszystko nie jest dla mnie :).

Uwielbiam siłownię, uwielbiam ciężary. Siłowo trenuje już długo, ok 10 lat. Od paru lat kulturystycznie. Uwielbiam wyciskać z siebie siódme poty, przekraczać kolejne granice, sprawdzać siebie. Lubię być silna, bo wiem, że przekłada się to w moim życiu na siłę psychiczną.

Skoro podnoszę ciężary, których nie jest w stanie dźwignąć co niektóry pan na siłowni ;), to czym są dla mnie ciężary dnia codziennego? Przy dźwiganiu ciężkiej sztangi na barkach, inne problemy wyglądają dość błaho;). I tak jak potrzebna jest stabilność, spokój i równowaga przy treningu z dużym ciężarem, tak samo reaguje na pojawiające się trudności; łatwiej w ten sposób znaleźć rozwiązanie.

Na siłowni. Trening Wonder Woman.
Na zakupach

Moją pasją jest zdrowe jedzenie, gotowanie, dietetyka sportowa i psychodietetyka.

Wierzę, że jedzenie ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz formę. Dlatego cały czas się dokształcam pod tym kątem. Sama jestem najlepszym przykładem jak ważna jest dopasowana dieta do stanu zdrowia oraz trybu życia.

Od roku mam zdiagnozowane hashimoto, po eliminacji pewnych składników pokarmowych z diety, uzupełnieniu niedoborów, zmianie podejścia do życia, a nawet trenowania, zauważyłam olbrzymią poprawę zdrowia. Niestety żaden lekarz mi tego nie powiedział.

Do tego wciąż się rozwijam wewnętrznie - emocjonalnie, bo wierzę w to, że sekret BYCIA ZDROWYM tkwi w naszej głowie, poznawaniu siebie, swoich emocji (tych najgłębszych, często i akceptacji siebie.. ma to olbrzymi wpływ na nasze zdrowie wewnętrzne oraz fizyczne. Jednym to przychodzi bardzo łatwo, innym, jak mi - byłym anorektyczkom, trochę trudniej;). Najważniejsze jest to by być ciągle pozytywnym, a ludzi, którzy chcą Wam to zepsuć, eliminować ze swojego życia, jak składniki anty-odżywcze ;).

ciało
duch
umysł

Życie każdego człowieka rozgrywa się na trzech poziomach: ciała, umysłu i ducha. I tylko ich równowaga przyniesie nam zdrowie i formę.

Gotowanie

Uwielbiam spędzać czas w kuchni, gotować, poznawać nowe smaki, eksperymentować, pogłębiać wiedzę odnośnie nowych, jak i znanych, a niedocenionych produktów, by w połączeniu stworzyć coś, co nam nie szkodzi, a może pomóc w utrzymaniu zdrowej formy.

Lubię tworzyć nowe potrawy, jak przystało na moje wykształcenie, tylko często mam ograniczoną pulę klocków.. którą dyktuje mi moje zdrowie, jelita, nałożone restrykcje dietetyczne (np przed zawodami) czy moje wybory.

Moje przepisy nie zawierają cukru oraz glutenu, większość jest bez laktozy, część wegańskich (choć kocham mięso), ale niestety ostatnio nie mogę jeść jajek, stąd też większe kombinacje przy deserach. A KOCHAM SŁODKIE POSIŁKI I CZEKOLADĘ :).

Fit sernik orzechowy low varb
Śniadaniowe wrapy paleo bez węglowodanów

Moje przepisy

czasami są typowo kulturystyczne, kipiące proteinami, często redukcyjne: nisko tłuszczowe i nisko-węglowodanowe, którymi rozpoczynałam prowadzenie bloga, będąc w trakcie przygotowań do zawodów fitness bikini.

Znajdziecie tu jednak również wiele przepisów bliższych paleo czy diecie samuraja, składające się z samych nieprzetworzonych, naturalnych produktów.

Mój blog

Lubię pisać (o czym świadczy ten wstęp;)), także na stronie będę sukcesywnie zamieszczać artykuły lub odnośniki do moich artykułów (np na blogu prowadzonym dla muscle-zone.pl), dotyczące diety, treningów, zdrowia. Wiedza, którą w nich zawieram, jest wiedzą bieżącą, sprawdzoną, potwierdzoną badaniami, pozyskaną ze szkoleń dietetycznych u najlepszych nauczycieli z tej dziedziny lub książek specjalistycznych. JEDNAK jeśli chodzi o artykuły na temat zdrowia, proszę nie traktujcie ich jako receptę na chorobę, jedynie wskazówki do postępowania, które warto skonsultować mimo wszystko z lekarzem specjalistą lub dopasować do Waszych wyników badań.

Ja ciągle się uczę, ciągle się szkolę, nie wiem wszystkiego, dlatego, również będę wdzięczna za Wasze uwagi, dzielenie się wiedzą, bo chce by TA STRONA była interaktywnym światem, łączącym ludzi z pasją taką jak moja.

Moje certyfikaty