Bezglutenowy tort warstwowy z kremem kokosowym (bez cukru)
Porcje Czas przygotowania
12porcji 20minut
Czas gotowania Czas oczekiwania
40min 8h
Porcje Czas przygotowania
12porcji 20minut
Czas gotowania Czas oczekiwania
40min 8h
Składniki
Ciasto
Krem
Dekoracje
Sposób przygotowania
Ciasto
  1. Nagrzej piekarnik na 180 stopni
  2. Elektrycznym mikserem zmiksuj żółtka, miód na kremową jasnożółtą konsystencję. Zajmuje to kilka minut, u mnie ok 3 minut.
  3. Dodaj do mikstury roztopione masło. Zmiksuj, dodaj mąki – zmieszaj łyżką.
  4. W osobnej misce, najlepiej stalowej, lub szklanej, zmiksuj białka z solą na sztywną pianę, którą później ostarożnie wmieszaj łyżką w masę żółtkową.
  5. Ciasto podziel na dwie części. Można np zważyć masę i zabrać pół. Piecz w dwóch oddzielnych formach o średnicy 20 cm. Ja miałam tylko jedną formę więc robiłam to na dwie tury. Ciasto przechowywałam w tym czasie w temperaturze pokojowej.
  6. Piecz każdy ze spodów po ok 35 minut, do suchego patyczka. Ciasto po upieczeniu połóż na kratownicy do ostygnięcia. Dopiero jak ostygnie, przekrój każdy ze spodów wzdłuż na dwie połowy. Potrzebujemy 4 spodów.
Krem
  1. Nerkowce zblenduj na gęsty krem. Dodaj do nich śmietankę oraz ksylitol i zmiksuj mikserem ręcznym na gęsty krem.
  2. Krem rozłóż równomiernie na spodach oraz na wierzchu również przykrywając boki ciasta. Pokrywamy ciasto kremem z każdej strony, po czym wstawiamy do lodówki na noc.
  3. Udekoruj ciasto. Przechowuj je w lodówce. Można spokojnie ciasto trzymać dłuższą chwilę na stole bez ryzyka rozpuszczenia 🙂