Kulturystka z hashimoto ? O przebiegu mojej choroby.

Po moim ostatnim występie w „Pytaniu na śniadanie” nt Hashimoto, otrzymałam od Was tak wiele zapytań dotyczących Naszej / mojej choroby, że postanowiłam zaktualizować ten wpis i zebrać w nim wszystkie dotychczasowe moje artykuły z rożnych źródeł mówiące o przebiegu mojej choroby. Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie miłe słowa, słowa wsparcia oraz za życzenia zdrowia, bardzo jestem za to wszystko wdzięczna:). Nadal nie mogę uwierzyć, że się odważyłam wystąpić przed kamerami, których się panicznie boję, a tu jeszcze w programie na żywo.

TUTAJ możecie zobaczyć mój występ w tv 🙂  Nie debiut , ale pierwszy raz występ na żywo :).

Mam nadzieję, że moje poniższe artykuły pomogą Wam w ukierunkowaniu swoich poczynań i koniec końców w poprawie samopoczucia oraz zdrowia.

Pamiętajcie jednak, że nie jestem lekarzem,  a moja dieta czy suplementacja zostały dopasowane indywidualnie do mnie. Warto każdą suplementację poprzedzić badaniami laboratoryjnymi!

Dbajcie o swoją dietę, o źródła żywności , aktywność fizyczną oraz cykl dobowy. Nie zapominajcie również, że sen i regeneracja są równie ważne jak nasze obowiązki zawodowe/domowe czy treningi. Zachowajcie we wszystkim równowagę. Róbcie badania, obserwujcie się, ale też nie popadajcie w paranoję, tylko żyjcie , pielęgnujcie swoje miłości i spełniajcie swoje pasje. Wszystko wróci do normy, jak i u mnie, tylko wszystko wymaga czasu.

Bądźcie otwarci na wiedzę i miejcie otwarty umysł. I zwróćcie uwagę też na STRES, on często jest winowajcą jeśli chodzi o aktywację naszej choroby. Poniżej we wspomnianej liście artykułów znajdziecie post o tym jak złe emocje mają również destrukcyjny wpływ na nasz organizm.

Jeśli jesteście zdrowi, ale nie robiliście dawno badań/ albo podejrzewacie, że coś ze zdrowiem szwankuje , zachęcam Was do profilaktycznych rutynowych badań i przejście się do dobrego, sprawdzonego lekarza.  W końcu robimy co rok przegląd samochodu, a zapominamy często o nas samych. Wiecie, że ważne jest jednak do jakiego mechanika traficie i by sprawdzić wszystkie podstawowe parametry;). Czasami można zaoszczędzić nerwów i czasu idąc z badaniami do lekarza prywatnego. I od razu dodam, są bardzo dobrzy i chętni do pomocy lekarze, tylko trzeba ich poszukać. Nie rzadko musimy zapłacić za ich usługę, ale z mojego doświadczenia, wiem, że jest to tego warte.

Można często za to skorzystać z fajnych promocji w laboratoriach prywatnych, jak np teraz od 8 marca do 31 maja trwa kampania w Diagnostyce „Czy wszystko gra?”.

8 marca rozpocznie się kampania skierowana do kobiet, a jesienią do mężczyzn. Panie w specjalnie obniżonej o ponad 50% cenie będą mogły wykonać pakiet ogólnych badań przesiewowych (OGÓLNIE KOBIECY) lub pakiet specjalistycznych badań genetycznych (SZCZEGÓLNIE KOBIECY), sprawdzający możliwość wystąpienia nowotworów. Kampania wiosenna potrwa do 31 maja, badania z obydwu pakietów będzie można realizować do końca czerwca.

W OGÓLNO KOBIECYM  znajdzie się  15 badań profilaktycznych: morfologia krwi, OB, CRP,fibrynogen, D-dimer ilościowo, lipidogram, glukoza, ALT, GGTP, kreatynina, kwas moczowy, magnez, TSH, CA 125, CA 15-3 w specjalnej cenie 99 zł. Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju niektórych chorób cywilizacyjnych np.: cukrzycy i miażdżycy, a także anemii oraz mogą być wskaźnikiem toczącego się stanu zapalnego, zaburzeń elektrolitowych i infekcji. Pozwalają również na ocenę ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia m.in. nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu. W pakiecie znajdują się także biochemiczne badania przesiewowe w kierunku markerów raka piersi, jajnika i jelita grubego oraz badania pomocne w ustaleniu przyczyn ogólnego osłabienia, nerwowości, nadpobudliwości i braku koncentracji.

DIAGNOSTYKA oferuje też w kampanii wiosennej możliwość wykonania panelu badań genetycznych 17 mutacji genów BRCA1, BRCA2  pod kątem ryzyka wystąpienia raka piersi i jajników. Ich wykonanie powinny rozważyć panie, w rodzinach których występowały nowotwory piersi i/ lub jajnika, a także kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą.

 

LISTA ARTYKUŁÓW O HASHIMOTO (I NIE TYLKO):

Chce nadmienić, ze moja wiedza zmienia się z roku na rok, więc też proszę miejcie na uwadze, że pewne podejście do diety może się zmienić. Za to poprzez moje doświadczenia możecie obserwować, drogę jaką przeszłam, sposoby żywienia, które na sobie sprawdziłam w dążeniu do poprawy zdrowia:)

1. Najświeższy, gościnny artykuł na Myfitness.pl o Hashimoto: http://myfitness.pl/fitness/56,111333,21499272,sennosc-dodatkowe-kilogramy-problem-z-koncentracja,,1.html

2. Artykuły napisane dla muscle-zone.pl . Jest ich już ok 80 szt 🙂 Znajdziecie je w zakładce „Artykuły”:

 1. Pierwszy artykuł na świeżo z chorobą: http://blog.muscle-zone.pl/kulturystka-z-haszi-i-niedoczynna-tarczyca/
 2. Jedzenie przy haszi: http://blog.muscle-zone.pl/jedzenie-dla-sportowca-przy-niedoczynnosci-i-hashimoto/
 3. Wskazówki, gdy nie ma postępów w leczeniu chorób tarczycy: http://blog.muscle-zone.pl/zanim-stwierdzisz-ze-juz-wszystko-robilas-a-efektow-wciaz-nie-ma-hashimoto/
 4. Trening przy hashimoto: http://blog.muscle-zone.pl/trening-przy-hashimoto/
 5. Jak złe emocje mogą wpłynąć na nasze zdrowie: http://blog.muscle-zone.pl/dzien-dobry-piekna/
 6. Mój przykładowy dzień żywieniowy (początek redukcji): http://blog.muscle-zone.pl/moj-przykladowy-dzien-1przepis-na-chlebek-dyniowy/
 7. Podstawowe zasady zdrowego życia : http://blog.muscle-zone.pl/kilka-zasad-zdrowego-zycia-postanowienia-przed-noworoczne/
 8.  Jak liczyć kalorie i ułożyć swoje ” makro” : http://blog.muscle-zone.pl/liczenie-makro-redukcja-masa-part-1/http://blog.muscle-zone.pl/liczenie-makro-part-2/

 

Dajcie znać jak u Was wygląda trenowanie i żywienie przy Hashimoto. Oczywiście ta choroba u każdego może mieć zupełnie inny przebieg. Nie zapominajmy też , że choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami, a nawet trójkami, dlatego warto się badać.

Dbajcie o siebie.

niech zdrowie będzie z Wami!

Karola

A po bieżące wpisy, informacje , zdjęcia zapraszam Was serdecznie na mojego  Instagrama <3

Poniżej moja obecna forma, idzie ku dobremu.

4 odpowiedzi na “Kulturystka z hashimoto ? O przebiegu mojej choroby.

 1. Natalia Banasiewicz pisze:

  Dzięki za ten post. Wybierałam się na badania na wiosnę, dzieki Tobie zaoszczędziłam troszkę 😉

  1. Karolina Kocięda pisze:

   Bardzo się cieszę <3 W razie pytań, służę pomocą <3

 2. Natalia Banasiewicz pisze:

  Dzięki za ten post. Wybierałam się na badania na wiosnę, dzieki Tobie zaoszczędziłam troszkę 😉

  1. Karolina Kocięda pisze:

   Bardzo się cieszę <3 W razie pytań, służę pomocą <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Z kim współpracuje

więcej o współpracy